Poradniki


Autor poradników NIEMOWLĘ   oraz PIERWSZA POMOC DZIECIOM jest pediatrą od 30 lat. Przez 14 lat uczył studentów i specjalizujących się lekarzy w Warszawskiej Akademii Medycznej, od 20 lat prowadzi gabinet pediatryczny w Podkowie Leśnej.

BEZPŁATNY E-BOOK

O LEKACH I LECZENIU. Farmakologia dla dociekliwych rodziców 

O LEKACH I LECZENIU. Farmakologia dla dociekliwych rodziców

 

 

 

 

OBSERWACJA CHOREGO DZIECKA

Obserwacja chorego dziecka

 

PORADNIKI

NIEMOWLĘ 2019 kolejne wydanie poradnika, uaktualnione i rozszerzone, zbiór zwięzłych porad i zaleceń dotyczących pielęgnacji, żywienia, szczepień oraz najczęstszych problemów zdrowotnych niemowląt. Praktyczne wskazówki zgodne z wynikami wiarygodnych najnowszych badań naukowych na każda kieszeń i do każdej kieszeni - żeby było pod ręką. 

PIERWSZA POMOC DZIECIOM poradnik dla dociekliwych rodziców. W nowatorskim poradniku medycznym czytelnik znajdzie INSTRUKCJE, jak postępować podczas: reanimacji, zakrztuszenia, topienia, urazów, krwotoków, oparzeń, użądleń, pogryzienia, zatruć oraz innych problemów wymagających nagłej pomocy. 
W sytuacji krytycznej należy odszukać odpowiedni rozdział. Zaraz na początku, w PUNKTACH, jest tam podpowiedź: CO ROBIĆ NATYCHMIAST, kiedy wzywać pogotowie i kiedy kontaktować się z lekarzem. Dla dociekliwych uzupełnienie: Co, kiedy i dlaczego? – co zrobi lekarz, dlaczego do nieszczęścia dochodzi i jak można mu zapobiegać. Czytelnik znajdzie również informacje, czego nie wolno robić, aby dziecku nie zaszkodzić.

 


FRAGMENTY PUBLIKACJI

 Dołożono wszelkich starań, aby informacje zawarte w tej książce były zgodne z aktualnym stanem wiedzy. Poradnik nie może jednakże zastąpić wizyty u lekarza.

 

Strona z przydatnymi materiałami edukacyjnymi: www.pediatraodpowiada.pl

O mnie

Marek Pleskot

Jestem pediatrą od ponad 30 lat. Przez 14 lat uczyłem studentów i specjalizujących się lekarzy w Warszawskiej Akademii Medycznej, od 22 lat prowadzę gabinet pediatryczny w Podkowie Leśnej. Wiem o co pytają rodzice i wiem czego zwykle nie zdążą wytłumaczyć inni lekarze.

Popularne porady

GRYPA do SZPITALA?

Grypa może być bardzo groźną chorobą.

Kiedy podejrzewać zakażenie UKŁADU MOCZOWEGO ?

Zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Nefrologii

© 2015 pediatraodpowiada.pl. Porady dla rodziców i opiekunów dzieci